Raspored edukacija

Tečaj za osposobljavanje za primjenu „Pravilnika za opis i pristup građi u arhivima, knjižnicama i muzejima“: edukacija edukatora

III. ciklus: Pravilnik u informacijskim sustavima

(13. listopada 2020. – 14. prosinca 2020.)

*Tečajevi se održavaju u obliku webinara. 

Redni broj Predavač Naslov Termin
1. Ana Vukadin (NSK) Uvod:  Implementacija ‘Pravilnika za opis i pristup građi u knjižnicama,  arhivima i muzejima’ u informacijskim sustavima: mapiranje Pravilnika i shema metapodataka

13. 10. (UTO)

10:30-12:00

pogledaj snimku webinara

2. Elia Ekinović Micak (NSK) Omeđena tekstualna građa

27. 10. (UTO)

10:00-11:30

pogledaj snimku webinara

3. Sonja Pigac (NSK) Serijska tekstualna građa

30. 10. (PET)

9:00-10:30

prijava

4. Vikica Semenski (KGZ), Andrea Šušnjar (KGZ) Pokretne slike i glazba 5. 11. (ČET)
5. Goran Zlodi (FFZG), Ivana Gržina (HAZU) Likovna građa 10. 11. (UTO)
6. Mira Miletić-Drder (NSK) Kartografska građa 16. 11. (PON)
7. Jelena Balog Vojak (HPM) Objekti kulturne i prirodne baštine 23. 11. (PON)
8. TBA Arhivski fondovi i zbirke 30. 11. (PON)
9. Marijana Tomić (UNIZD) Stara i rijetka tiskana i rukopisna građa 3. 12. (ČET)
10. Mirna Willer Izgradnja ontologije (imenskog prostora) za ‘Pravilnik za opis i pristup  građi  u knjižnicama, arhivima i muzejima’ 14. 12. (PON)

Edukacija u 2019.: Pristupnice i odnosi 

 

Naziv radionice Voditelji Termin Mjesto održavanja Broj polaznika
1. Načela i izrada pristupnica i odnosi u Pravilniku za opis i pristup građi u arhivima, knjižnicama i muzejima: uvod

 

dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin

4.10.2019.

 

 

HDA 56
2. Omeđena tekstualna građa Elia Ekinović Micak 14.10.2019. NSK 36
3. Serijska tekstualna građa mr. sc. Sonja Pigac 21.10.2019. NSK 29
4. Pokretne slike i glazba Vikica Semenski i Andrea Šušnjar 12.11.2019. KGZ 16
5. Načela i izrada pristupnica i odnosi u Pravilniku za opis i pristup građi u arhivima, knjižnicama i muzejima

 

dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin

 

 

15.11.2019.

Gradska knjižnica i čitaonica Pula

 

28

6. Likovna građa dr. sc. Goran Zlodi i Ivana Gržina 18.11.2019. MDC 17
7. Kartografska građa dr. sc. Mira Miletić Drder 2.12.2019. NSK 14
8. Objekti kulturne i prirodne baštine Jelena Balog Vojak 6.12.2019. MDC 16
9. Stara i rijetka tiskana i rukopisna građa dr. sc. Marijana Tomić 9.12.2019. HDA 27
10. Zbirna građa dr. sc. Vida Pavliček i dr. sc. Rajka Bućin 10.12.2019. HDA 34
11. Primjena Pravilnika u informacijskim sustavima dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 12.12.2019. HDA 46

 

Edukacija u 2018.: Načela i struktura Pravilnika

 

Naziv radionice Voditelj Termin Mjesto održavanja Broj sudionika
1. Načela i struktura Pravilnika za opis i pristup građi u arhivima, knjižnicama i muzejima (za polaznike svih specijaliziranih radionica) dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin

12.10.2018.

 

 

NSK 55
2.

Zbirna građa

 

dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 19.10.2018. NSK 28
3. Omeđena i serijska tekstualna građa dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 26.10.2018. NSK 26
4.

Pokretne slike i glazba

 

dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 9.11.2018. NSK 15
5.

Likovna građa

 

dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 16.11.2018. NSK 16
6. Kartografska građa dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 30.11.2018. NSK 12
7.

Objekti kulturne i prirodne baštine

 

dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 7.12.2018. NSK 10
8. Stara i rijetka tiskana i rukopisna građa dr. sc. Marijana Tomić 14.12.2018. NSK 27