Raspored edukacija

Tečaj za osposobljavanje za primjenu „Pravilnika za opis i pristup građi u arhivima, knjižnicama i muzejima“: edukacija edukatora

III. ciklus: Pravilnik u informacijskim sustavima

(13. listopada 2020. – 14. prosinca 2020.)

*Tečajevi se održavaju u obliku webinara. 

Redni broj Predavač Naslov Termin
1. Ana Vukadin (NSK) Uvod:  Implementacija ‘Pravilnika za opis i pristup građi u knjižnicama,  arhivima i muzejima’ u informacijskim sustavima: mapiranje Pravilnika i shema metapodataka

13. 10. (UTO)

10:30-12:00

prijava

2. Elia Ekinović Micak (NSK) Omeđena tekstualna građa 27. 10. (UTO)
3. Sonja Pigac (NSK) Serijska tekstualna građa 30. 10. (PET)
4. Vikica Semenski (KGZ), Andrea Šušnjar (KGZ) Pokretne slike i glazba 5. 11. (ČET)
5. Goran Zlodi (FFZG), Ivana Gržina (HAZU) Likovna građa 10. 11. (UTO)
6. Mira Miletić-Drder (NSK) Kartografska građa 16. 11. (PON)
7. Jelena Balog Vojak (HPM) Objekti kulturne i prirodne baštine 23. 11. (PON)
8. TBA Arhivski fondovi i zbirke 30. 11. (PON)
9. Marijana Tomić (UNIZD) Stara i rijetka tiskana i rukopisna građa 3. 12. (ČET)
10. Mirna Willer Izgradnja ontologije (imenskog prostora) za ‘Pravilnik za opis i pristup  građi  u knjižnicama, arhivima i muzejima’ 14. 12. (PON)

Edukacija u 2019.: Pristupnice i odnosi 

 

Naziv radionice Voditelji Termin Mjesto održavanja Broj polaznika
1. Načela i izrada pristupnica i odnosi u Pravilniku za opis i pristup građi u arhivima, knjižnicama i muzejima: uvod

 

dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin

4.10.2019.

 

 

HDA 56
2. Omeđena tekstualna građa Elia Ekinović Micak 14.10.2019. NSK 36
3. Serijska tekstualna građa mr. sc. Sonja Pigac 21.10.2019. NSK 29
4. Pokretne slike i glazba Vikica Semenski i Andrea Šušnjar 12.11.2019. KGZ 16
5. Načela i izrada pristupnica i odnosi u Pravilniku za opis i pristup građi u arhivima, knjižnicama i muzejima

 

dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin

 

 

15.11.2019.

Gradska knjižnica i čitaonica Pula

 

28

6. Likovna građa dr. sc. Goran Zlodi i Ivana Gržina 18.11.2019. MDC 17
7. Kartografska građa dr. sc. Mira Miletić Drder 2.12.2019. NSK 14
8. Objekti kulturne i prirodne baštine Jelena Balog Vojak 6.12.2019. MDC 16
9. Stara i rijetka tiskana i rukopisna građa dr. sc. Marijana Tomić 9.12.2019. HDA 27
10. Zbirna građa dr. sc. Vida Pavliček i dr. sc. Rajka Bućin 10.12.2019. HDA 34
11. Primjena Pravilnika u informacijskim sustavima dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 12.12.2019. HDA 46

 

Edukacija u 2018.: Načela i struktura Pravilnika

 

Naziv radionice Voditelj Termin Mjesto održavanja Broj sudionika
1. Načela i struktura Pravilnika za opis i pristup građi u arhivima, knjižnicama i muzejima (za polaznike svih specijaliziranih radionica) dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin

12.10.2018.

 

 

NSK 55
2.

Zbirna građa

 

dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 19.10.2018. NSK 28
3. Omeđena i serijska tekstualna građa dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 26.10.2018. NSK 26
4.

Pokretne slike i glazba

 

dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 9.11.2018. NSK 15
5.

Likovna građa

 

dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 16.11.2018. NSK 16
6. Kartografska građa dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 30.11.2018. NSK 12
7.

Objekti kulturne i prirodne baštine

 

dr. sc. Mirna Willer i dr. sc. Ana Vukadin 7.12.2018. NSK 10
8. Stara i rijetka tiskana i rukopisna građa dr. sc. Marijana Tomić 14.12.2018. NSK 27